قوانین و مقررات :
قوانین و مقررات در فروشگاه روژ مال به ۵ بخش کلی تقسیم می شود که به توضیح هریک خواهیم پرداخت:

تضمین قیمت و اصالت کالا :1
روش های پرداخت :2
زمان و نحوه ارسال کالا : 3
: شرایط بازگشت کالا4
5 : سایر مسائل مهم

تضمین قیمت و اصالت کالا :1
تضمین قیمت
قیمت های ارائه شده به مشتریان در فروشگاه اینترنتی روژ مال بر اساس لیست قیمت های کارخانجات و یا تولیدکنندگان می باشد. قیمت ها به هیچ عنوان اختیاری گذاشته نمی شوند. روژمال در فصل های مختلف طبق تعرفه های تخفیفاتی کارخانجات که برای فصل های مختلف در نظر می گیرند تخفیفات ویژه ای اعمال می کند.
اصالت کالا
روژمال همواره تلاش نموده تا محصول اصل را به مشتریان ارائه دهد.روژمال محصولات را مستقیم از تولید کنندگان اصلی و وارد کنندگان معتبر تهیه و به دست مشتریان می رساند و تضمین اصالت کالا را به مشتریان می دهد. ولی بعضی از محصولات هستند که رقابتی هستند و شاید کیفیت لازم رو برای مشتری عزیز ما نداشته باشد که در صورت سفارش مشتری به ایششان اطلاع داده می شود
روش های پرداخت :2
برای خرید از وب سایت روژمال ، لطفا پیش از ثبت سفارش از استعلام موجودی و قیمت از طریق تماس تلفنی یا گفیتنو سایت و یا سایر روش های آورده شده در قسمت تماس با ما مطلع شوید. ارائه پیش فاکتور فقط برای 5 ساعت اعتبار دارد در غیر اینصورت روژمال هیچ مسئولیتی در قبال پیش فاکتور ندارد .
روش های پرداخت در فروشگاه تخصصی آرشیت برای مشتریان به شرح زیر می باشد.
پرداخت اینترنتی
در این روش می توانید از طریق کلیه کارت های عضو شتاب و با در دست داشتن مشخصات مربوط به کارت ، اقدام به ثبت سفارش از طریق درگاه اینترنتی نمایید.
مشخصات مورد نیاز کارت عضو شتاب:
شماره ۱۶ رقمی درج شده بر روی کارت
رمز دوم یا اینترنتی کارت که از طریق خودپرداز همان بانک قابل تهیه است
CVV2 که عددی ۳ یا ۴ رقمی است که معمولا در پشت کارت درج می گردد
ماه و سال انقضا کارت که بر روی آن درج شده است.
و از درگاه پرداخت مطمئن زرین پال استفاده می کنیم که همواره مشتریان عزیز ما از خرید خود نهایت اطمینان را داشته باشند
پرداخت در محل :
این روش در حال حاضر ویژه مشتریان شهر بوکان (آذربایجان غربی)می باشد. در این روش پس از ثبت سفارش به صورت آنلاین یا تلفنی ، هنگام دریافت کالا می توانید وجه آن را از طریق کارتخوان سیار ، کارت به کارت (با هماهنگی) و نقد (با هماهنگی) تسویه نمایید. لازم به ذکر است برخی کالا ها به صورت سفارشی ارسال می گردند. برای ثبت این سفارشات نیاز است تا بیعانه به میزان ۳۰ درصد وجه واریز گردد و مابقی در زمان ارسال تسویه گردد.

پرداخت کارت به کارت :
این روش برای کسانی است که امکان پرداخت اینترنتی ندارند. در این روش پس از واریز کارت به کارت یا حساب به حساب بانک انصار،ملی،ملت،صادرات و تجارت و سایر بانک ها ، فیش یا رسید خود را برای ما ارسال نمایید و تا رسیدن کالا به دستشان ، رسید را نزد خود نگه دارند.

بازگشت وجه کالا :
در زمانی که نیاز است تا بنا بر دلایلی مبلغ خرید به مشتری عودت داده شود ، شماره کارت ارائه شده می بایست به نام صاحب ثبت سفارش باشد.
زمان و نحوه ارسال کالا :3
زمان ارسال به شهرستان بوکان
در صورتی که کالای انتخابی مشتری در هنگام استعلام موجود باشد و تا قبل از ساعت ۱۷ سفارش نهایی شود امکان ارسال کالا تا حداکثر ۳ ساعت فراهم است. زمان دقیق تر آن با مشتری هماهنگ می شود.
در صورتی که کالای انتخابی مشتری در هنگام استعلام موجود باشد و بعد از ساعت ۱۷ سفارش نهایی شود ، امکان ارسال کالا تا ساعت ۱۳ روز کاری بعدی فراهم است. زمان دقیق تر آن با مشتری هماهنگ می شود.
در صورتی که کالای انتخابی مشتری سفارشی باشد و یا تامین آن احتیاج به زمان داشته باشد ، کالا با هماهنگی مشتری ارسال می گردد.
با توجه به این که محصول از انبار ارسال می گردد ، فاکتور به صورت الکترونیکی به مشتریان ارسال می گردد. در صورت نیاز فاکتور کاغذی ، هزینه ارسال به صورت جداگانه از مشتری دریافت می گردد.
در روزهای تعطیل امکان ارسال بار وجود ندارد.
شهرستان ها
در صورتی که کالای انتخابی مشتری در هنگام استعلام موجود باشد و تا قبل از ساعت ۱۷ سفارش نهایی شود ، امکان ارسال کالا در همان روز به باربری ، تیپاکس ، پست و … فراهم است. زمان دقیق تر آن با مشتری هماهنگ می شود. بارنامه مربوطه حداکثر روز کاری بعدی ارسال می گردد
در صورتی که کالای انتخابی مشتری در هنگام استعلام موجود باشد و بعد از ساعت ۱۷ سفارش نهایی شود ، امکان ارسال کالا در روز بعدی کاری به باربری ، تیپاکس ، پست و … فراهم است. زمان دقیق تر آن با مشتری هماهنگ می شود. بارنامه مربوطه حداکثر روز کاری بعدی ارسال می گردد.
در صورتی که کالای انتخابی مشتری سفارشی باشد و یا تامین آن احتیاج به زمان داشته باشد ، کالا با هماهنگی مشتری ارسال می گردد.
ارسال کالا توسط باربری معمولا بین ۱ تا 3 روز و تیپاکس و پست معمولا یک روزه می باشد.
و با توجه به سنگینی کالاهای مربوطه که هزینه پست یا تیپاکس آن ها زیاد می شود ما با باربری های جاوید ترابر و پیام شمس قرداد کاری داریم تا بتواند در وضعیت اقتصادی حا حاضر کمک حال مشتریان عزیز باشیم برای به حداقل رساندن قیمت محصول به دست مشتری و ه9مچنین اطمینان مشتری در مورد شکستگی و یا هرگونه آسیب به محصول رو به حداقل برسانند و کالای مربوطه صحیح و سالم تحویل مشتری داده بشه.
با توجه به این که محصول از انبار ارسال می گردد ، فاکتور به صورت الکترونیکی به مشتریان ارسال می گردد. در صورت نیاز فاکتور کاغذی ، هزینه ارسال به صورت جداگانه از مشتری دریافت می گردد.
در روزهای تعطیل امکان ارسال بار وجود ندارد
مسئولیت حمل بار به شهرستان به عهده مشتری ، باربری ، تیپاکس و پست حمل کننده بارمی باشد.روژمال هیچ گونه مسئولیتی در قبال شکستن بار توسط شرکت های حمل و نقلی ندارد. مشتری می تواند نحوه حمل کالا و یا نام باربری مورد نظر را اطلاع دهد تا ما با باربری که مشتری عزیزمون فرموده اند بقار رو ارسال کنیم.
4 : شرایط بازگشت کالا :
از اهداف فروشگاه اینترنتی روژمال خرید با رضایت مندی کامل مشتری می باشد. ما در تلاشیم تا مشتری خریدی با رضایت و آسوده خاطر انجام دهد. ما همواره می کوشیم تا کالا به صورت صحیح و سالم و مطابق سفارش مشتری به دست او برسد. اما ممکن است مشتریان در این فرآیند با مسائلی دچار شوند که برای آن ها تمهیداتی اندیشیده شده است.
ایراد فنی :
در مواردی مانند خرید هود ، اجاق گاز ، فر و … که می بایست نصب حتما توسط نصاب شرکت نصب گردد تا گارانتی شروع گردد ، ایراد فنی فقط با تاییدیه نصاب شرکت قابل قبول است.
ولی در صورتی که کالای ما ایراد داشته باشد تیم پشتبانی فنی ما 24 ساعته جوابگو شما می باشد برای رفع مشکل و در ایرادات بزرگ تر تیم فنی برندینگ ما آماده جوابگو و برطرف کردن مشکل هست.
ایراد فیزیکی :
هنگام دریافت کالا توسط مشتری در شهر تهران ، نیاز است تا مشتری کالای خود را از لحاظ ظاهر فیزیکی بررسی نماید و در همان زمان در صورت وجود ایراد به ما اعلام نماید. در غیر اینصورت ایراد متوجه ما نخواهد بود. ارسال کالا در شهرستان به وسیله باربری ، پست و تیپاکس انجام می پذیرد. روژمال موظف به تحویل سالم به یکی از روش های انتخابی ارسال می باشد و مسئولیت حمل کالا در شهرستان به عهده روژمال نمی باشد. هنگام دریافت کالا در شهرستان پیش از امضای رسید به سلامت آنها توجه نمایید.
مغایرت:
مشتری می بایست کالا را در صورت واضح بودن جعبه از لحاظ مطابقت با سفارش خود بررسی نماید. در صورتی که این امکان فراهم نبود و محصول دریافتی با محصول انتخابی شما از سایت روژمال و فاکتور شما مغایرت داشت ، می بایست حداکثر تا ۲۴ ساعت مغایرت را به ما اطلاع دهید تا تیم ما کالای مورد نظر را برای شما تعویض کند

سایر مسائل مهم:
حریم شخصی
با توجه به احترام به حریم شخصی افراد ، کلیه اطلاعات ثبت شده مشتریان در سایت روژمال کاملا حفاظت خواهد گردید.
روز و ساعت کاری فروشگاه (حضوری)
تعریف روز کاری از شنبه تا پنج شنبه هر هفته از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۸:۳۰ و پنجشنبه از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۳:۳۰ به جز ایام تعطیل رسمی و تعطیلات عید نوروز می باشد.
روز و ساعت کاری فروشگاه اینترنتی روژمال
ساعت کاری ما 24 ساعته می باشد و تیم گشتبان ما به صورت مداوم در خدمت شما و جوابگو مشتریان عزیز می باشد ولی در صورتی قطعی اینترنت و مشکلات احتمالی گفتینو صبور باشید تا تیم پشتبان ما جوابگوی شما باشد صمیمانه از درک شما متشکریم.
اتمام موجودی
در صورتی که بنا بر دلایلی جنس موجود در انبار تمام شود و یا ثبت سفارش با تاخیر نهایی گردد ، ممکن است در چنین شرایطی موجودی کالا به اتمام برسد ، در این گونه مواقع در صورت واریز وجه حداکثر تا ۲۴ ساعت بعد وجه به کارت مشتری عودت داده می شود و یا کالا در روز بعد تامین می گردد.
اطلاعات شخصی کامل
مشتری می بایست اطلاعات تماس و ارسال را به طور صحیح در سایت وارد نماید تا مشکلی حین ارسال صورت نگیرد. در صورت وارد نمودن اطلاعات اشتباه ، مسئولیت ارسال اشتباه به عهده مشتری است
تحویل گیرنده محصول
در صورتی که تحویل گیرنده محصول فرد دیگری می باشد ، ثبت کننده سفارش نیازمند است تا هماهنگی لازم را انجام دهد.
ثبت سفارش همکاران
کسانی که سفارش را به صورت عمده و با تعداد بالاتر از مصرف کننده عادی می خواهند ثبت نمایند ، برای دریافت تخفیفات بیشتر در صورت امکان بایستی با کارشناسان فروش تماس حاصل نمایند.
ثبت نهایی
قرار دادن کالا در سبد کالا و یا دریافت پیش فاکتور به منزله فاکتور نهایی نمی باشد. برای انجام گرفتن سفارش حتما می بایست ثبت نهایی شود.
هماهنگی ارسال
پس از ثبت سفارش در سایت ، در ساعات اداری همکاران در اسرع وقت با شما بابت هاهنگی ارسال تماس خواهند گرفت.
اطلاعات صحیح
تلاش ما همواره در جهت ارائه اطلاعات صحیح از محصولات می باشد. در صورت مشاهده اشکال می توانید ما را در جهت بروزرسانی صحیح تر یاری نمایید.
قیمت صحیح
قیمت ها در روژمال توسط تیم پشتیبانی روژمال صورت می گیرد. بدیهی است درصد کمی خطا در سایت پیش آید. در صورت اشتباه در ارائه قیمت به مشتریان اطلاع داده می شود و فاکتور بر اساس قیمت صحیح تغییر خواهد کرد.
به روزرسانی صفحه قوانین و مقررات
قوانین و مقررات فروشگاه روژمال با توجه به نیاز و شرایط ، به روزرسانی خواهد گردیدحقوق مادی و معنوی روژمال
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به فروشگاه روژمال می باشد. هرگونه کپی برداری و سوء استفاده از نام و مطالب این سایت بدون کسب جواز پی گرد قانونی به همراه خواهد داشت.
بدیهی است خرید از فروشگاه اینترنتی روژمال به منزله پذیرفتن تمامی قوانین و مقررات فوق می باشد